Prywatnie

Mąż - Paweł Pitera

Polski reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych oraz scenarzysta, tłumacz komedii teatralnych. Wykładowca Międzynarodowej Akademii Dokumentu Dragon Forum. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom 1976) oraz wydziału reżyserii PWSFTviT w Łodzi (dyplom 1980).

Jest reżyserem wielu sztuk teatralnych - głównie komedii i fars - m.in. w Narodowym Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Operetce Poznańskiej, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Narodowym Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu i Teatrze Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie.

Autor seriali i pełnometrażowych filmów telewizyjnych min.: "Na kłopoty... Bednarski", "Powrót do Polski", "Szkatułka z Hongkongu", "Tajemnice Watykanu", "Watykan Jana Pawła II", "Czwarty król", "Jan Paweł II i Jego przyjaciel", "Maciek, rower i ekonomia", "Ach, te okienka". Reżyserował również wiele teleturniejów, programów publicystycznych, muzycznych, edukacyjnych i reklamowych. Od końca lat 90. poświęcił się realizacji filmów dokumentalnych o życiu Jana Pawła II oraz Watykanie. Stypendysta założonej przez Ronalda Reagana National Forum Foundation. Syn krytyka filmowego Zbigniewa Pitery, który jest jednym ze współzałożycieli magazynu FILM.

Syn - Jakub Pitera

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako radca prawny. Jest autorem kilkunastu publikacji w Kwartalniku Prawa Publicznego, Przeglądzie Prawa Gospodarczego – Glosa, Samorządzie Terytorialnym, Rzeczpospolitej oraz Dzienniku Gazecie Prawnej. Odbył staż naukowy w Columbus School of Law w Waszyngtonie oraz był Stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej. Jako radca prawny zajmuje się prawem spółek, fuzjami i przejęciami oraz zagadnieniami związanymi z obrotem papierami wartościowymi.

Hobby

Ulubieni autorzy literaccy

- Frederick Forsyth
- John Grisham
- Jeffrey Archer

Ulubione filmy
Turystyka
Ulubione miejsce?
© 2019 Julia Pitera