Interwencje jako Poseł do Parlamentu Europejskiego 2014-2019

Dla wielu z Nas – Rodziców dowożenie pociech wiele kilometrów na dodatkowe zajęcia logopedyczne, może być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. W rezultacie nasze dzieci trafiają do logopedy raz na dwa – trzy miesiące. Taka forma terapii niestety nie ma większego sensu i nie przyniesie oczekiwanych efektów – alarmuje logopeda z powiatu płońskiego.

Starosta Wołomiński, tuż przed zakończeniem kadencji, zatwierdził projekt budowlany i pozwolił warszawskiemu MPO na budowę składowiska odpadów w Zielonce. Przeciwko uciążliwej inwestycji protestują nie tylko mieszkańcy Zielonki, ale także sąsiednich gmin: Halinowa, Sulejówka, Dębego Wielkiego.

Do Biura Poselskiego wpływa rocznie kilkanaście skarg od osób skazanych prawomocnym wyrokiem z prośbą o wzruszenie sprawy. Skarżący kwestionują zapadłe orzeczenia, rzetelność przeprowadzonego procesu.

Nowy wójt Zawidza pan Dariusz Franczak z wielką energią stara się nadrobić wieloletnie zaległości rozwojowe gminy. A gmina jest bardzo zaniedbana. Świadczą o tym nie tylko mocno sfatygowane budynki szkół, brak przedszkola, ale i brak Gminnego Domu Kultury!

Bezinterferonowa terapia w leczeniu HCV może być już refundowana przez NFZ. W czerwcu Minister Zdrowia umieścił lek w wykazie leków refundowanych, którego skuteczność według badań wynosi 90-100%.

© 2019 Julia Pitera