Polska

Święto Rolnictwa w Siedlcach po raz XXI

Święto Rolnictwa w Siedlcach po raz XXI

Piękna pogoda, tłumy odwiedzających, ponad 500 wystawców prezentujących nowoczesne maszyny, częstujących regionalnymi przysmakami i promujących lokalne produkty rolne – tak w skrócie można by opisać XXI Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się w Siedlcach 6-7 września 2014 r.

Julia Pitera Poseł do Parlamentu Europejskiego podczas krótkiego wystąpienia otwierającego wydarzenie skierowała do zebranych słowa podziwu nad rozwojem i przemianą polskiej wsi, polskiego rolnictwa. Podkreśliła, że dziś możemy śmiało powiedzieć, że dorównujemy, a na niektórych płaszczyznach jesteśmy lepsi od krajów zachodnioeuropejskich. Julia Pitera wspólnie z przedstawicielami instytucji samorządowych odwiedziła kilkadziesiąt stoisk i przeprowadziła szereg rozmów między innymi na tematy związane z możliwościami wsparcia polskich rolników oraz drobnych wytwórców w zakresie koniecznych zmian w prawie polskim oraz europejskim.

Według statystyk organizatorów imprezę odwiedziło w ciągu dwóch dni ponad 100 tys. osób. Głównym organizatorem targów było Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

© 2019 Julia Pitera