Polska

Europoseł Julia Pitera w Parlamencie Młodzieży

Europoseł Julia Pitera w Parlamencie Młodzieży

Spotkanie z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych odbyło się w piątek 20.02.br. w Radomskiej Resursie Obywatelskiej a zostało Zorganizowane przez Piotra Nawrota Marszałka Parlamentu Młodzieży w Radomiu.

„Przyjechałam do Radomia, aby opowiedzieć młodzieży o UE. To ważne, bowiem aby docenić wartość jaką jest UE, należy ją poznać i zrozumieć. Ważne żeby wiedzieć także, jaki jest kontekst historyczny powstania Unii Europejskiej i jaka główna myśl jej prześwieca” mówiła Julia Pitera w udzielonym wywiadzie dla Telewizji Dami.

W czasie spotkania, wspominano polityczne początki poseł oraz mówiono o polskiej demokracji. Tematem przewodnim była teraźniejszość i przyszłość UE, oraz obecna sytuacja na Ukrainie. Liczne pytania były dowodem na to, że radomska młodzież posiada dużą wiedzę na współczesne problemy społeczne i polityczne, jak równie wykazuje troskę o wspólne bezpieczeństwo naszego kraju i Europy. Zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże, udział wzięła młodzież z ponad 20 zaproszonych szkół.

© 2019 Julia Pitera