Polska

I etap konkursu

I etap konkursu

Ponad 50 uczestników z 4 siedleckich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się 2 lutego br. z tematyką funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, Unii Europejskiej oraz europejskiego rynku pracy. Zwycięzcy I etapu IV Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim już 23 marca w siedzibie siedleckiej Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą prezentowali swoją wizję kariery zawodowej i osobistej. II etap będzie tym trudniejszy, że jego uczestnicy będą omawiali własne pomysły w języku angielskim, co w połączeniu z oceną technik autoprezentacji i presją czasu jest nie lada wyzwaniem.
Głównym celem organizacji konkursu jest zachęcenie uczniów siedleckich szkół ponadgimnazjalnych po poznania historii i działalności Parlamentu Europejskiego oraz polskich przedstawicieli w tej instytucji, a także propagowanie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy, sytuacji młodzieży w Unii Europejskiej i możliwości jakie daje młodym ludziom członkostwo Polski w UE.

Pierwszym etapem konkursu był tradycyjnie test. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział. W II etapie konkursu oceniane będą przede wszystkim kreatywność, pomysłowość i umiejętność zaprezentowania siebie i swoich mocnych stron w języku angielskim. Co najmniej szóstka zwycięzców pojedzie w czerwcu 2018 roku na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!

Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach oraz Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery W imieniu Organizatorów, szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć partnerom, dzięki wsparciu których mogliśmy przekazać uczestnikom drobne upominki:
- Parlamentowi Europejskiemu – Biuro Informacyjne w Warszawie- Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Europejskich - Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów w Warszawie - Firmie Krynica Vitam

© 2019 Julia Pitera