Polska

Uroczyste obchody 224. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siedlcach

Uroczyste obchody 224. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siedlcach

Na Skwerze gen. Kościuszki, w miejscu, gdzie w ostatnich latach PRL’u przeprowadzano manifestacje demokratycznej opozycji, odbyły się główne uroczystości 3-majowego Święta. Poprzedzone zostały Mszą św. za Ojczyznę, koncelebrowaną w siedleckiej katedrze oraz uroczystym pochodem.

Obchody pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki rozpoczęły się od wciągnięcia na maszt flagi i odśpiewania hymnu państwowego. Po wystąpieniu Prezydenta Siedlec, został odczytany apel poległych, a kompania reprezentacyjna 1 Brygady Pancernej oddała salwę honorową. Uroczystości zakończyło złożenie wieńców i wiązanek przez przedstawicieli władz, instytucji państwowych i samorządowych i organizacji pozarządowych. Wzruszającym akcentem wieńczącym spotkanie było przyrzeczenie złożone przez nowych rekrutów Stowarzyszenia Organizacji Strzeleckich „Strzelec”.

W imieniu Julii Pitery Poseł do Parlamentu Europejskiego wiązankę złożył Paweł Trojanowski Asystent Poseł wspólnie z przedstawicielami koła PO RP w Siedlcach: Elwirą Banach, Robertem Chojeckim, Piotrem Karasiem oraz Markiem Kordeckim.

© 2019 Julia Pitera