Polska

Finał Konkursu

Finał Konkursu

Pani Poseł osobiście pogratulowała finalistom organizowanego przez siebie konkursu wiedzy o Parlamencie Europejskim dla uczniów siedleckich szkół średnich. Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Brukseli.

Być prawnikiem, kierowcą ciężarówki, a może aktorem? Studiować w Wielkiej Brytanii, czy w Warszawie? Wyjechać za granicę, czy może jednak powrócić po studiach do rodzimych Siedlec? Uczestnicy zaprezentowali podczas swoich wystąpień bardzo interesujące plany w odpowiedzi na postawione pytanie: „Kim chcę zostać? Gdzie chcę żyć i pracować w przyszłości?”. Biorąc pod uwagę, że wszystkie wystąpienia musiały być przedstawione w całości w języku angielskim, zadanie nie było łatwe. Oczywiście każdy z uczestników zobligowany był do opracowania prezentacji multimedialnej i efektywnie wykorzystać czas 15 minut, którym dysponował w tym etapie Konkursu.
To czwarty z kolei Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim i z roku na rok wyłonienie konkursów jest coraz trudniejsze. Finaliści reprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności językowych, a Ich prezentacje są efektem przemyślanej, długiej i kreatywnej pracy. Każdy z uczestników oceniany był przez pryzmat czterech kryteriów, wśród których obok umiejętności językowych oraz trzymania się ram czasowych ważne były: zgodność z tematem a zarazem oryginalność pomysłu.

Z zadaniem doskonale poradzili sobie wszyscy obecni finaliści. A zwycięzcami zostali:
I Miejsce - Hubert Jastrzębski, II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
II Miejsce - Gabriela Izdebska, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
III Miejsce - Zuzanna Sobiczewska, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
IV Miejsce - Adrian Dybowski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
V Miejsce - Dawid Czeczelewski, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
VI Miejsce - Jakub Mendza, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
VII Miejsce - Jakub Krzysztof Kiełczykowski, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach

© 2019 Julia Pitera