Polska

Konkurs wiedzy o PE

Konkurs wiedzy o PE

Licznie przybyli uczniowie z 7 szkół ponadgimnazjalnych na I etap III Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim, którego głównym celem było przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych historii i działalności Parlamentu Europejskiego oraz polskich przedstawicieli w tej instytucji, a także propagowanie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy, sytuacji młodzieży w Unii Europejskiej i możliwości jakie daje młodym ludziom członkostwo Polski w UE. Łącznie do konkursu zgłosiło się 63 osoby.

Pierwszym etapem konkursu był tradycyjnie test dotyczący tematu konkursu. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział. W kolejnym, II etapie konkursu , który odbędzie się 3 marca 2017 roku w budynku siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie przy ul. Pułaskiego 19/21 (Sala 118) oceniane będą m.in. pomysł na połączenie pasji z rozwojem kariery oraz umiejętności komunikacji w języku angielskim, a także zdolności autoprezentacji.

4 zwycięzców pojedzie w czerwcu 2017 roku na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach oraz Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach.

© 2019 Julia Pitera