Bruksela

Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim!

Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim!

W środę, 19 listopada 2014 r., o godzinie 18.00, w sali nr A3E2 budynku Altiero Spinelli Parlamentu Europejskiego, po raz drugi zagościł Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja. Inicjatorem tego wydarzenia był śląski poseł do PE, Marek Plura.

Obecni na pokazie byli nie tylko europarlamentarzyści, ale również goście z Polski oraz wszyscy chętni mieszkańcy Brukseli i okolic. W ramach Festiwalu obejrzeliśmy trzy filmy: fabularny "Życie tam" (Life of there) w reżyserii Davida Ellingtona, Wielka Brytania (25 min.), dokumentalny "Powrót" (Return) w reżyserii Sylwii Michałowskiej, Polska (23 min.) i animowany "Cień błękitu" (A shadow of blue) w reżyserii Carlosa Lascano, Hiszpania, Francja (11 min.).KobusArt BC0U0678

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja został po raz pierwszy zorganizowany w 2003 r. i ma wielkie zasługi w upowszechnianiu tematu niepełnosprawności w mediach, kulturze i przestrzeni społecznej. Dziś festiwal jest nowoczesną imprezą o szerokim zasięgu, mającą wiernych widzów, sympatyków oraz przyjaciół w Polsce i za granicą. W latach 2003 – 2013 w ramach Festiwalu zostało zaprezentowanych ponad 400 filmów z całego świata, które przybliżają problemy osób z niepełnosprawnością. W konkursie najlepsze filmy zdobywają statuetki Motyla.

Więcej informacji na temat Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja można przeczytać: TUTAJ

Autorem zdjęć jest Pan Lukasz Kobus - KobusArt
www.facebook.com/KobusArt 

© 2019 Julia Pitera