004 znaczki Rozstrzygnięcie konkursu

 

 III Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim rozstrzygnięty!

Właścicielka agencji reklamowej, organizator turniejów z zakresu e-sport, logistyk, piosenkarka czy pani naukowiec specjalizująca się w badaniach nad ludzkim mózgiem – to tylko kilka pomysłów na kierunek rozwoju ścieżki zawodowej w oparciu o swoją pasję, które zaprezentowali uczestnicy II etapu III Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim! Trudności zadaniu dodawał fakt, że wystąpienia odbywały się w całości w języku angielskim, każdy z uczestników musiał przygotować również atrakcyjną formę prezentacji multimedialnej i efektywnie wykorzystać czas 15 minut, którym dysponował w tym etapie Konkursu.

Wyłonienie zwycięzców konkursu, przy reprezentowanym przez finalistów bardzo wysokim poziomie przygotowania, sprawiło komisji konkursowej prawdziwą trudność. Każdy z uczestników oceniany był przez pryzmat czterech kryteriów, wśród których obok umiejętności językowych oraz trzymania się ram czasowych ważne były: zgodność z tematem a zarazem oryginalność pomysłu. Temat zadania brzmiał: „Moja pasja i zainteresowania - moją drogą do kariery zawodowej”, a jegoistotą było zaprezentowanie swoich mocnych stron, swoich zainteresowań i pasji.
Obok wyzwania konkursowego organizatorom zależało na tym, by uświadomić młodzieży, że to, co lubimy, nasze hobby i zamiłowania mogą być dobrym wyznacznikiem wyboru szkoły wyższej, poszerzania wiedzy i umiejętności na różnych kursach i warsztatach. Poznanie siebie i prezentacja swoich zamiłowań może być również odniesieniem do oczekiwanej w przyszłości pracy lub założenia własnej firmy. Cenne w zadaniu było również zaprezentowanie możliwości wynikających z członkostwa Polski w UE w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, w tym zwłaszcza w zakresie swobody przemieszczania się i podejmowania wykształcenia lub pracy

 

 

Z zadaniem doskonale poradziła sobie cała dziesiątka finalistów. Zwycięzcami zostali:
I Miejsce - Kożuchowska Anna - I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa, w Siedlcach
II Miejsce - Cześnik Piotr - II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
III Miejsce - Głuchowska Joanna - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach
IV Miejsce - Barszcz Przemysław - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gm. J. Bema w Siedlcach
Wszyscy uczestnicy II etapu konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast czwórka zwycięzców pojedzie na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na przełomie maja i czerwca 2017 roku na zaproszenie Juli Pitery Poseł do Parlamentu Europejskiego.