004 znaczki Regaty Żeglarskie w Duninowie

 

W Nowym Duninowie doroczne Regaty Żeglarskie stały się już prawdziwą tradycją. To świetna okazja by spotkać fantastycznych ludzi, którzy dzielą wspólną pasję

 

 

004 znaczki Rajd Motocykli Zabytkowych

 

Płocki Rajd Motocykli Zabytkowych zorganizowany przez Towarzystwo Motocykli Dawnych Weteran Płock był prawdziwym hitem. Zaprezentowane maszyny to prawdziwe cacka. A do tego sprawne!

 

1

004 znaczki 100 lat OSP

 

100 - tu letnia historia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gradzanowie Kościelnym budzi respekt i szacunek. Prezesowi OSP w Gradzanowie Pani Poseł przekazała specjalistyczną prądownicę. Niech służy strażakom następne 100 lat.

 

 

 

004 znaczki Jarmark Raciąski

 

Centralny plac Raciąża zapełnił się kramami i straganami, a to za sprawą czwartego już Jarmarku Raciąskiego. Tradycja jarmarków w Raciążu sięga XI wieku, a Jarmark Raciąski jest namacalnym dowodem, że kultura ludowa przetrwała w świecie pełnym konsumpcjonizmu, jest pielęgnowana i przekazywana najmłodszym. Jeśli Jarmark odbywa się pod sztandarem tradycji, to nie mogło zabraknąć występów, o czym przypomina Władysław Syrokomla w Dziejach literatury w Polsce od pierwiastkowych czasów do XVII w. „Dalej na zbiorach i jarmarkach wędrowni aktorowie w chruścianych szałasach dawali widowiska[...]”. Były występy, ale nie w szałasach, a na scenie i zapewniamy, że nie z chrustu, a z prawdziwego zdarzenia.

 

004 znaczki Warsztaty w Łosicach

 

Współpraca ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju regionalnego. Im szersza, im angażująca więcej osób reprezentujących różne środowiska, podmioty, instytucje i organizacje – tym lepiej. Taka idea przyświeca każdemu przedsięwzięciu z cyklu warsztatów z partnerstwa na rzecz Lokalnego Ożywienia Gospodarczego.

Warsztaty LOG zostały po raz drugi zainicjowane na terenie powiatu łosickiego. Pierwsze, które odbyły się ponad 10 lat temu, skutkowały m.in. zintensyfikowaniem rozwoju uprawy pieczarek w systemie spółdzielczym na tym terenie. Tegoroczną edycję zainicjowała konferencja 24 maja, a pierwsze robocze spotkanie odbyło 28 czerwca. W trakcie spotkania zostały przedstawione informacje o sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz dobre praktyki dotyczące partnerstwa międzysektorowego na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy. Zebrani uczestnicy przeprowadzili podczas warsztatów diagnozę składników środowiska społeczno-gospodarczego w Powiecie Łosickim. Kolejne, trzecie spotkanie odbędzie się we wrześniu br. Celem całego cyklu spotkań jest wypracowanie pomysłów, których realizacja może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu.