001 znaczki Wizyta nauczycieli 

 

W ramach projektu Meet My MEP Panią Poseł odwiedziła grupa nauczycieli z regionu siedleckiego. " Z takimi nauczycielami jestem spokojna o naszą młodzież. Super zaangażowani, aktywni, ciekawi Europy, otwarci na świat. Dziękuję  za doskonałe spotkanie i świetnie spędzony czas" podsumowała spotkanie Julia Pitera

 

 

 

 

 

004 znaczki Kadzidło. Wesele

 

Tym razem tradycyjne wesele kurpiowskie odbyło się z z udziałem Pary Młodej - Ewy Mielnickiej, Miss Polski 2014 i Łukasza Cekały. Zabawa - jak zawsze na Kurpiach - kolorowa i na „sto fajerek”.

 

 

 

004 znaczki XV Dni Siemiątkowa

 

Gospodarzami uroczystoąsi z okazji XV Dni Siemiątkowa byli Pani Dorota Lorenc - Przewodnicząca Rady Gminy i Pan Piotr Kostrzewski - Wójt Gminy Siemiątkowo. Program artystyczny przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Siemiątkowie

 

 

 

 

004 znaczki Koncert Finałowy EuroSong

 

Koncertowo, Językowo, Konkursowo, Śpiewnie, Radośnie, Optymistycznie - taki był Koncert Finalistów EUROSONG 2018 oraz Piknik "Mama, Tata i Ja", który odbył się w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach. II Konkurs Piosenki Optymistycznej w języku obcym EUROSONG 2018 adresowany był do uczniów szkoły językowej Eurolingua, szkół z miasta Siedlce i powiatu siedleckiego, zainteresowanych nauką języków obcych oraz muzyką i śpiewem.

Z przyjemnością informujemy że GRAND PRIX zdobyła Maja Chazan ze Szkoły Podstawowej nr 7. 

 

Wyniki w pozostałych kategoriach : 

KLASY I – III

I MIEJSCE Julia Waszczuk - Eurolingua Europejskie Centrum Szkolenia językowego
II MIEJSCE Małgorzata Jabłkowska - Szkoła Podstawowa nr 4
III MIEJSCE Magdalena Księżopolska- Zespół Oświatowo - Wychowawczy w Strzale

KLASY IV – VIII
I MIEJSCE Karina Szurek - Szkoła Podstawowa w Pruszynie
II MIEJSCE Iga Bielecka - Eurolingua Europejskie Centrum Szkolenia Językowego
III MIEJSCE Nina Barczak - Szkoła Podstawowa nr 11

WYRÓŻNIENIE Patrycja Czarnocka - Szkoła Podstawowa nr 5

GIMNAZJUM

I MIEJSCE Julia Węglewicz - Szkoła Podstawowa nr 5
II MIEJSCE Aleksandra Michalska - Szkoła Podstawowa nr 2
III MIEJSCE Weronika Gawinkowska - Niepubliczne Gimnazjum w Dziewulach
EX AEQUO
III MIEJSCE Julia Wróbel - Zespół Szkół w Wodyniach

WYRÓŻNIENIE Kamila Dziewulak - Zespół Oświatowy w Żelków Kolonia.

 

Każdy z Finalistów otrzymał certyfikat, puchar oraz wartościową nagrodę rzeczową. Inicjatorem i organizatorem II Konkursu Piosenki Optymistycznej w języku obcym EUROSONG 2018 było Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua w Siedlcach. Patronat honorowy nad Konkursem objęła Europosłanka Julia Pitera , którą reprezentował Paweł Trojanowski asystent regionalny.

 

004 znaczki Spotkanie z biskupem Pieronkiem

 

Biskup T.Pieronek na zaproszenia posłanki RP A.Białkowskiej w ramach Klubu Obywatelskiego,s potkał się z mieszkańcami Radomia. Biskup skomentował sytuację polityczną w Polsce. Skrytykował rządy prawicy ,odniósł się do problemu imigrantów oraz o ograniczeniach w nowym budżecie unijnym dla Polski.